Stepa dejotāju himna - Shim Sham
Veronika Bernane | Soul Tap
Shim Sham Shimmy, Shim Sham vai vienkārši Sham ir īpaša stepa dejas rutīna un tiek uzskatīta par stepa dejas himnu. Mūsdienās svinga dejotaji šo dejas rutīnu uzskata par Line dance (deja ar atkārtotu soļu secību, kurā cilvēku grupa dejo vienā vai vairākās rindās, vai vienā virzienā, un soļus izpilda vienā un tajā pašā virzienā.).
Kā radās Shim Sham?
Shim Sham deju radīja divi dejotāji - Leonard Reed (1907) un Willie Bryant (1908). 1920.gadā, veidojot vienu no saviem priekšnesumiem, viņi vēlējās izveidot priekšnesuma finālu, kurā dalību varētu ņemt visi - dejotāji, mūziķi un pat skatītāji. Dejotāji izveidoja deju, kas sastāvēja no četrām daļām, kur katra daļa sastāvēja no astoņiem sitieniem. Šo deju abi dejotāi nosauca par “Goofus”, taču popularitāti tā guva jau ar vārdu Shim Sham.
Leonard Reed bija Amerikāņu dejotājs, kas savus stepa dejas soļus apguva skatoties uz citiem dejotājiem. Leonards darbojās ne tikai kā dejotājs, bet arī producents.
Willie Bryant bija džeza grupas līderis un vokālists."Reed & Bryant - Brains as well as Feet"
1930. gados nosaukumā Shim Sham parādījās vārds Shimmy, jo dejotājas, uzstājoties dažādos klubos, deju priekšnesumu laikā ir kustinājušas plecus. Tapēc visi sāka deju dēvēt ne tikai par Shim Sham, bet arī par Shim Sham Shimmy vai Shimmy Shim Sham. Vēlāk, kad Mr.Reed bija jau 85 gadi, viņs šai dejas rutīnai pievienoja vēl divas daļas. Lielākā daļa dejotāju uzskata, ka tieši Mr.Reeds ir tas, kurš ir izveidojis Shim Sham deju par tādu, kādu to zina dejotāji, kad vienkopus dejo katra stepa pasākuma noslēgumā.
Shim Sham visbiežāk dejo džeza ritmos. “The Shim Sham Song” - The Bill Elliot Swing Orchestra šī konkrētā dziesma tika radīta tieši šai dejai. Tajā ir dzirdami speciāli iestrādāti uzsvari, kas ļoti labi paspilgtina dejotāju soļus. Vēl Shim Sham mūsdienās dejo pie tādām dziesmām kā - “Tain't What You Do” Jimmy Lunceford, “Tuxedo Junction” Erskine Hawkins.